خبرها

نشست مجازی مدیران دفاتر امور شهری و مراکز پژوهشی شهرداری و شوراهای اسلامی

در  این نشست که به مناسبت آغاز هفته پژوهش و فناوری توسط مرکز مطالعات و برنامه ریزی سازمان شهرداری ها و دهیاری ها و با همکاری مرکز مطالعات و پژوهش شهرداری و شورای شهر تهران برگزار گردید؛ دکتر جمالی نژاد معاون وزیر کشور  به همراه دکتر زیارتی ریاست سازمان شهرداری ها و دهیاری های کل کشور  در محل سازمان و اکثریت مدیران دفاتر امور شهری و مراکز پژوهشی شهرداری و شوراهای اسلامی به صورت آنلاین و ویدئو کنفرانس حضور داشتند.


در ابتدا دکتر زیارتی ضمن خیر مقدم به کلیه افراد حاضر در نشست و تبریک هفته پژوهش؛ از اقدامات به عمل آمده طی سال های اخیر سخن گفتند و در ادامه موانع و کاستی های پیش رو را مطرح نمودند. ایشان استعلام اولیه قبل از تهیه طرح های مطالعاتی پروژه های اجرایی از مراکز مطالعاتی را از الزامات و نشان از جایگاه مراکز دانستند و اینکه مدیریت شهری خوب نیازمند عبور از دریچه تحقیق و پژوهش می باشد.


سپس دکتر بوچانی رییس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهرداری و شورای اسلامی شهر تهران فرمودند؛ از مهمترین اقدامات بازگشت به مسئولیت اصلی شهرداری ها در حوزه سلامت شهری است و اینکه مسائل نو ظهور ما را به هم گرایی و هم افزایی جهت برون رفت از مشکلات وا میدارد. در ادامه اشاره کردند که بیش از 150 مطالعه و پژوهش از مرکز در خصوص مسائل جدید پیش آمده از جمله رعایت اصول بهداشتی در محیط های شهری، احیای فضای سبز، دور کاری و... انجام شده است و کلیه مراکز مکلف هستند عناوین پژوهشی و مطالعاتی خود را در سامانه پژوهشیار به ثبت برسانند.


در ادامه دکتر جمالی نژاد ریاست سابق سازمان و معاون عمرانی وزیر کشور در حال حاضر در خصوص اهمیت بیش از پیش امر پژوهش نکاتی را متذکر شدند و اینکه عشق و علاقه به کار باید در میان افراد بدنه مراکز مطالعاتی موج بزند؛ چرا که متاسفانه در حال حاضر مدیران با مشکلات و مسائل فراوانی مواجه هستند، اما بازوی مطالعاتی ضعیف عمل کرده و عملاً دستشان خالی است. پرهیز از موازی کاری و جلوگیری از هدر رفت منابع در خصوص تهیه مطالعات غیر کاربردی از دیگر سخنان ایشان بود. در خصوص مراکز مطالعاتی استان ها نیز مطالبی را مطرح نمودند و ضمن تقدیر و تشکر از مرکز مطالعات شورا و شهرداری سنندج آن را یکی از مراکز فعال و پر بازده ارزیابی نمودند چرا که در مدت کوتاه تاسیس و فعالیت مطالعات مفید و کاربردی ای را به انجام رسانیده است.


پس از آن مدیران دفاتر امور شهری و مراکز مطالعاتی شهرداری و شورا ها هر یک به صورت آنلاین و مجازی از اقدامات مراکز خود گفتند. در همین راستا جناب آقای اسدی مدیر کل دفتر امور شهری استانداری استان کردستان به همراه دکتر گویلی ریاست مرکز مطالات و پژوهش شهرداری و شورای اسلامی شهر سنندج عرایض خود را بیان نمودند.


جناب آقای اسدی ضمن عرض تشکر بابت برگزاری نشست از دست اندر کاران و مسئولین محترم بیان نمودند متاسفانه اعتقاد به استفاده از مطالعات و پژوهش قبل از هر گونه اقدام اجرایی وجود ندارد و علت را در اینکه عمده پژوهش ها کاربردی و اجرایی نیستند و بستر استفاده نیز در دستگاه های اجرایی فراهم نیست، جستجو کردند.  و بروز شدید این خلاء در شهرداری ها که از ارگان های مهم مدیریت شهری می باشند بیشتر نمود پیدا می کند. امید است که با برگزاری نشست هایی از این قبیل فعالیت بیش از پیش مراکز و ارتقای جایگاه پژوهش را به همراه داشته باشد.


در ادامه دکتر گویلی؛ سخنان خود را آغاز کرده و بیان داشتند مرکز مطالعات سنندج با وجود اینکه از مراکز نوپا و تازه تاسیس به حساب می آید در این مدت کوتاه سعی داشته با برگزاری با مدیران پژوهشی دانشگاه ها و مراکز مطالعاتی چه در سطح استان و چه در سطح کشور تبادل اطلاعات و استفاده بهینه از تجارب سایر مراکز را به عمل آورد. از جمله اقدامات مرکز؛ انتشار اولویت های پژوهشی و متعاقبا دریافت و بررسی پروپوزال های مأخوذه، برگزاری و شرکت در نشست های علمی و تخصصی در بستر مجازی،تهیه بانک اطلاعاتی با کلید واژه "سنندج"، برگزاری رویداد "سنه ایده" با مشارکت جامعه هدف کارکنان شهرداری، مشارکت در تهیه و تدوین برنامه راهبردی عملیاتی شهر سنندج، حضور فعال در مجامع فرهنگی از جمله نمایشگاه های کتاب و...، آغاز پروژه ارزیابی عملکرد شورا و شهرداری و...

در حال حاضر به دنبال برگزاری "سنه ایده" در سطح دانش آموزی  با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج در شهر سنندج هستیم.

امید است با اقداماتی از این قبیل و سایر اقدامات پیش رو فرهنگ پژوهش در سطح سنندج و سایر شهرهای استان بیش از پیش رشد کرده و ارتقا یابد.

 در ادامه ایشان از  اهمیت اشتراک گذاری کلیه مطالعات انجام شده در سطح کشور میان مراکز و در واقع مدیریت بهینه دانش، تهیه شاخص و عامل سنجش عملکرد مدیریت شهری و ارتباط میان مرکز مطالعات سازمان شهرداری ها با مرکز مطالعات مجلس شورای اسلامی سخن گفتند.


ادامه مطلب

نشست بررسی ظرفیت تحمل مقصدهای طبیعت گردی استان کردستان

در ادامه پنجمین دوره سلسله نشستهای چشم انداز صنعت گردشگری در ایران؛ روز گذشته نشست آنلاین با موضوع فوق الذکر در محل جهاد دانشگاهی  و با حضور

دکتر رسطو گویلی؛ رئیس کمیسیون سرمایه گذاری، کارآفرینی و گردشگری شورای اسلامی شهر سنندج

جناب آقای مکاری؛ مسئول کمیته طبیعت گردی گردشگری استان کردستان

و البته دکتر سوران احمدی زاد که به دلیل مشغله کاری امکان حضور شان فراهم نگردید، برگزار شد.


در ابتدا دکتر گویلی با عرض مقدمه ای در خصوص پتانسیل های طبیعی کشور در رابطه با جذب گردشگر و افزایش فزاینده اکوتوریسم در سال های اخیر، آغاز نمود.و با ذکر این مطلب که عدم وجود زیرساخت های کافی در حوزه گردشگری و مطالعات استانی در خصوص موضوع ظرفیت تحمل گردشگری منجر به عدم برنامه ریزی و تصمیم گیری دقیق در این خصوص گردیده است.

تعریف ظرفیت تحمل گردشگری شهرها: میزان حدأکثر تعداد گردشگرانی که می توانند به طور همزمان در یک محل فیزیکی حضور داشته باشند؛ با حفظ رضایت متقابل توریسم و اهالی مقیم محل (شهر) و عدم آسیب رسانی به محیط زیست، اقتصاد و موضوعات اجتماعی مقصد گردشگر

از مهمترین اهداف گردشگری افزایش کیفیت جامعه میزبان از لحاظ مختلف می باشد.

طبیعت استان کردستان جذابیت های ویژه ای دارد که نیاز به شناساندن به توریست ها دارد.


پس از عرائض اولیه دکتر گویلی، جناب آقای مکاری، مسئول کمیته طبیعت گردی سازمان گردشگری استان کردستان

اشاره نمودند مقوله گردشگری در استان کردستان نیازمند مطالعات و آسیب شناسی است و اینکه به چه اولویت هایی نیاز داریم و آیا این اولویت ها وجود دارد یا خیر.

استان کردستان در طرح جامع ملی گردشگری به عنوان استان فرهنگی و طبیعی شناخته شده است.

گردشگری در شهرهای مختلف استان با انگیزه های متفاوتی صورت می گیرد، به طور مثال شهرهای بانه و مریوان با انگیزه خرید، اورامان با انگیزه طبیعی و تاریخی و...

وی در ادامه اذعان نمود گردشگری استان با شیوع ویروس کرونا در سطح جامعه به مشکلات فراوانی در سطح ملی برخورد کرده است و استان کردستان نیز از این اعده مستثنی نیست. لذا لازم است سازمان برنامه و بودجه در سطح استان  و یا در سطح ملی حمایت های مالی لازم انجام پذیرد و با پرداخت تسهیلات کم بهره به شرکت های گردشگری کمک کنند. سازمان گردشگری استان تا کنون مبلغ یک میلیارد و دویست میلیون ریال  به شرکت های گردشگری مساعده پرداخت نموده اند.

برنامه ریزی در خصوص گردشگرانی که از طریق تور و شرکت های مسافرتی توریستی وارد استان می شود با اهمییت متفاوت و در سطح بالاتری صورت می پذیرد.

تعریف طبیعت گردی: به تمام فعالیت هایی که در حوزه طبیعت با هدف سیاحت و تفریح و... صورت می پذیرد گفته می شود.

لازم به ذکر است آموزش های از طریق جامعه میزبان به توریست ها و گردشگران صورت میگیرد.

در ادامه سخنان اشاره کردند در حال حاضر 50 آزانس گردشگری در استان داریم که پنج شرکت به صورت حرفه ای در زمینه طبیعت گردی فعالیت دارند.


در پایان دکتر گویلی در خصوص اقدامات در دست انجام شهرداری سنندج در راستای پروژه های تفریحی، گردشگری و سرمایه گذاری صحبت نمودند.

سنندج به علت ساختار تپه ماهوری به شهر هزار تپه شهرت دارد و همین پتانسیل باعث ایجاد دید و منظر های منحصر به فرد در روز یا شب از نقاط مختلف شهر شده است.

از پروژه های در حال اجرا می توان به پارک 20 هکتاری کوچکه ره ش دگایران، پیست دوچرخه سواری کمربندی آبیدر، شهربازی مدرن پارک ملت، پروژه سرمایه گذاری مجتمع تجاری تفریحی سنه سنتر اشاره نمودند.

در این سه سال اخیر، سرانه شهروندی در سنندج پنج برابر شده است و از 200 هزار توان به یک میلیون توان افزایش یافته است و شهر سنندج از این لحاظ در زمره 12 شهر برتر کشور قرار گرفته است.

ادامه مطلب

نشست و بررسی پروپوزال ارسالی به مرکز مطالعات و پژوهش با موضوع "شناسایی و ارائه راهکارهای اجرایی مناسب توسعه گردشگری در شهر سنندج (با رویکرد توسعه پایدار شهر خلاق موسیقی)

در این جلسه که با حضور ریاست مرکز، اعضای پژوهشی، نماینده شهرداری سنندج و تیم پژوهشی پروپوزال مذکور در محل سالن جلسات شورای شهر شکل گرفت؛

در ابتدا دکتر ارسو گویلی ضمن عرض خیر مقدم به کلیه حاضرین در جلسه و تشکر و قدردانی و تیم پژوهشگر به سرپرستی دکتر صلاح الدین مولانایی؛ از اعضای هیئت علمی گروه معماری دانشگاه کردستان، در خصوص همکاری، ارسال پروپوزال و تلاش در راستای پیشبرد اهداف پژوهشی مرکز، با توجه به اهمیت توسعه گردشگری در شرایط فعلی اقتصادی و با مد نظر قرار دادن پتانسیل شهر خلاق موسیقی، کلیه پژوهشگران و دانشگاهیان را به انجام پژوهش های کاربردی و اجرایی فراخواند.

پس از آن دکار مولانایی؛ سرپرست تیم پژوهشی و مجری طرح، از علل ارائه و اهداف طرح سخن گفت و امیدوار است پژوهش مذکور ضمن تلاش همه جانبه تیم پژوهشی، با ارائه راهکارهای موثر اجرایی در نهایت منجر به رشد و تعالی اقتصاد شهری و شهروندان سنندجی گردد.

پس از ذکر نقطه نظرات و پیشنهادات هر یک از مدعوین حاضر در جلسه، مصوب گردید در اسرع وقت اصلاحات لازم پرپوزال انجام و به مرکز ارائه گردد و پس از طی سلسله مراتب لازم به عنوان اولین " قرارداد طرح پژوهشی" مرکز منعقد گردد.

ادامه مطلب

اطلاعیه در خصوص داوری پروپوزال های ارسالی به مرکز مطالعات و پژوهش

مرکز مطالعات و پژوهش ضمن عرض تقدیر و تشکر از افراد و گروه های محقق که با توجه به فراخوان و اولویت های پژوهشی اعلامی شورا و شهرداری سنندج به این مرکز پروپوزال و طرح پژوهشی ارسال نموده اند و همچنین عذر خواهی  بابت تاخیر به وجود آمده در بررسی و اعلام نتایج آتی آن؛ به اطلاع می رساند کلیه پروپوزال های دریافتی در سه گروه تقسیم بندی شده است که گروه ها شامل :

- راهکارهای تامین منابع مالی و افزایش درآمد پایدار شهرداریسنندج

- توسعه گردشگری و بهره گیری از پتانسیل امتیاز شهر خلاق موسیقی

- شهرسازی و معماری و بازآفرینی شهری

می باشند.

در ادامه مقرر گردیده است در اسرع وقت سه کمیته پژوهشی و داوری مرتبط با موضوعات با حضور اعضای دانشگاهی، نمایندگان دستگاه ها و واحدهای متصدی و اجرایی مرتبط برگزار و نتایج اولیه به اطلاع محقیقن مربوطه اعلام گردد.

دکتر ارسطو گویلی؛ رئیس مرکز مطالعات و پژوهش نوید می دهد با توجه به مطالعه و بررسی اولیه طرح ها توسط مرکز، قابلیت و پتانسیل انتخاب طرح برتر جهت عقد قرارداد با تیم پژوهشگر جهت تکمیل مطالعات کاربردی بسیار بالاست و امید است که نتایج حاصله در بهبود سیستم مدیریت شهری با تاثیرات مثبت فراوان همراه باشد.

ادامه مطلب

انعقاد تفاهم نامه سه جانبه شورای اسلامی شهر سنندج، شهرداری سنندج و دانشگاه کردستان

در راستای پیوند بیشتر دانشگاه با صنعت و جامعه، و به منظور استفاده از توانمندیهای علمی - پژوهشی دانشگاه کردستان و همچنین ظرفیت های اجرایی و عملیاتی شورا و شهرداری سنندج تفاهم نامه سه جانبه منعقد گردید.

در این تفاهم نامه هریک از طرفین تعهدات و وظایفی را متقبل شدندکه از جمله وظایف شورا و شهرداری [در راستای اهداف مرکز مطالعات و پژوهش] می توان به موارد ذیل اشاره کرد :

- مشارکت در برگزاری کنفرانس ها و سمینارهای دانشگاه، مرتبط با مدیریت شهری

- ارسال نیازمندی های تحقیقاتی سالانه با اختصاص اولویت ارجاع به اساتید دانشگاه در خصوص انجام پروژه های تحقیقاتی و کاربردی مدیریت شهری توسط مطالعات و پژوهش شورا

- حمایت مالی و عملیاتی از پایان نامه های دانشجویی مرتبط با مسائل مدیریت شهری با تائید مرکز مطالعات و پژوهش شورا

- پذیرش درخواست کارورزی دانشجویان در واحدهای تحت امر و میزبانی از بازدیدهای علمی و میدانی از این واحدها برای دانشجویان و اساتید مربوطه توسط شهرداری

- مشارکت در برنامه های نوآورانه مانند ایجاد ناحیه نوآوری در مجاورت پردیس دانشگاه توسط شورا و شهرداری رابر ضوابط و مقررات


تعهدات دانشگاه :

- ارائه بانک اطلاعاتی کامل و رزومه اساتید و پژوهشگران دانشگاه جهت همکاری با شورا و شهرداری

- برگزاری دوره های آموزشی مختص به کارکنان شهرداری

- همکاری در حل معضلات شهری و ارائه راهکارهای علمی در قالب مشاوره یا پروژه های تحقیقاتی و تشکیل کمیته های تخصصی، موضوعی بر اساس نیاز و درخواست شورا و شهرداری

- برگزاری دوره ها و کارگاه های آموزشی خاص مدیران در قالب Mini MBA

- تهیه محتوای آموزشی مورد تقاضای شورا و شهرداری

- مشارکت دادن شورا و شهرداری در برنامه های دانشگاه اعم از سمینارها و کنفرانس های مرتبط

- فراهم نمودن امکان استفاده از فضاها و امکانات دانشگاه جهت برگزاری همایش، دوره آموزشی، کارگاه و ...

- فراهم نمودن امکان استفاده از امکانات رفاهی، ورزشی دانشگاه با هماهنگی و در نظر گرفتن حداکثر تسهیلات

- فراهم کردن امکان دسترسی مرکز مطالعات و پژوهش های شورا به نتایج تحقیقات و پایان نامه های دانشگاه

- تدوین و ارائه بانک جامع موضوعات کاربردی مدیریت شهری سنندج جهت استفاده اساتید و دانشجویان و سایر شهروندان


روش اجرا :

جهت تسریع در اجرایی نمودن مفاد تفاهم نامه، نمایندگان طرفین به عنوان مسئول پیگیری و نظارت بر اجرای مفاد تفاهم نامه معرفی می گردند که هر سه ماه یک بار جلسه ای در محل دانشگاه یا شهرداری با دستور کار قبلی شامل گزارش اجرایی از مفاد تفاهم نامه برگزار خواهد شد. از طرف دانشگاه؛ معاونت پژوهشی و فناوری دانشگاه کردستان، از طرف شورا؛ رئیس مرکز مطالعات و پژوهش های شورا و از طرف شهرداری معاونت مالی و توسعه سرمایه انسانی مسئول هماهنگی ها خواهند بود.

لازم به ذکر است در صورت نیاز به برگزاری جلسات فوق العاده با توافق نمایندگان طرفین و خارج از برنامه زمانبدی مصوب، جلسات برگزار می گردد.

ادامه مطلب

برگزاری جلسه داوری و بررسی اولیه ایده های دریافتی فراخوان ایده پردازی مدیریت شهری ویژه کارکنان شهرداری

مرکز مطالعات و پژوهش های شورای اسلامی شهر و شهرداری سنندج در اواسط بهمن ماه سال گذشته به منظور بهره مندی و استفاده از ایده های کارکنان شهرداری در زمینه بهبود مدیریت شهری و در راستای عمل به مفهوم شورا و مزایای خرد جمعی؛ اقدام به نشر فراخوان ایده پردازی تحت عنوان "سنه ایده" نمود.

هر چند مصادف شدن با تعطیلات متعدد و حضور منقطع کارکنان به علت رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی جهت جلوگیری از شیوع هرچه بیشتر بیماری کرونا؛ منجر به ایجاد وقفه در مراحل دریافت و بررسی ایده ها گردید، اما در نهایت رویداد مذکور برگزار و ایده های متفاوتی دریافت گردید.


در همین راستا جلسه بررسی و داوری اولیه ایده های دریافتی در مورخ 12 مرداد ماه در دفتر معاونت منابع مالی و مدیریت توسعه سرمایه انسانی شهرداری مرکزی برگزار گردید و پس از بررسی و انتخاب اولیه ایده های درخور توجه، مطالب لازم در این راستا بیان شد.

دکتر ارسطو گویلی؛ ریاست مرکز مطالعات و پژوهش؛ به عنوان بانی فراخوان سنه ایده، برگزاری چنین رویدادی را برای نخستین بار در مجموعه شورا و شهرداری سنندج اقدامی ارزنده توصیف کرد و اذعان نمود هر یک از کارکنان با توجه به تخصص و تجارب محیط کار دغدغه ها و در نتیجه ایده های فراوانی در حیطه شغلی خود دارند و در صورتی که بستر لازم [همچون رویداد سنه ایده] را در اختیار داشته باشند می توانند با ارائه ایده ها و پیشنهادات خود در بهبود شرایط سیستم اداری و متعاقبا مدیریت شهری موثر واقع گردند.


جناب آقای کمال کاظمی؛ معاون منابع مالی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری سنندج، ضمن عرض تقدیر و تشکر از بانیان و دست اندرکاران برگزاری فرخوان و کلیه کارکنانی که در ارسال ایده به این فراخوان حضور فعال داشته اند؛  بیان نمود هر یک از ایده های دریافتی منتخب در صورت داشتن توجیه اقتصادی و امکان بهره مندی با توجه به منابع و زیرساخت های فعلی، پس از تکمیل طرح و مطالعات توجیهی اجرا می گردند.

در ادامه ایشان فرمودند از کلیه صاحبان ایده های ارسالی به فراخوان در قالب لوح تقدیر و پاداش، قدردانی به عمل می آید.


خانم خراسان زاد؛ مدیریت واحد برنامه ریزی شهرداری،  در خصوص برگزاری و تعمیم رویداد سنه ایده به سایر قشرهای جامعه و در نهایت کلیه شهروندان مطالب قابل توجهی را بیان داشتند و اینکه شهرداری به عنوان رکن اصلی مدیریت شهری می بایست بستر لازم را در خصوص دریافت ایده ها و پیشنهادات از سوی کلیه شهروندان و به صورت مستمر فراهم نماید.


در پایان دکتر محمد زندی؛ از پرسنل شهرداری و عضو تیم داوری، ضمن عرض نظرات کارشناسی در خصوص کلیه ایده های دریافتی؛ بیان داشت ایده های منتخب هرچه سریعتر تکمیل و پس از آماده سازی کامل مطالعات از سوی صاحبان ایده، مجدد به دبیرخانه فراخوان واقع در مرکز مطالعات و پژوهش ها ارسال گردند.

ادامه مطلب

دوازدهمین جشنواره پژوهش و نوآوری در مدیریت شهری (مجمع شهری تهران)

مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران، با هدف توسعه گفتمان علمی، تبادل اندیشه‌ها، اشتراک دانش و انتقال تجارب موفق حوزه مدیریت شهری، جشنواره پژوهش و نوآوری(مجمع شهری تهران) را یازده دوره برگزار نموده است. رویدادی که در طول بیش از یک دهه برگزاری، از سطح شهرداری تهران به سطح ملی و بین‌المللی ارتقاء یافته و تلاش نموده است بستری به منظور هم‌اندیشی جامعه علمی و دانشگاهی برای حل چالش‌های شهری را فراهم آورد.

به منظور بسترسازی تحقق رویکرد “تهران شهری برای همه” دوازدهمین دوره این جشنواره با محوریت تاب‌آوری شهری به صورت مشترک همگام با هفتمین جشنواره پژوهش، آموزش و نوآوری مدیریت شهری و روستایی برگزار می‌شود.

این رویداد با مشارکت نهادها، دانشگاه‌ها، مراکز تحقیقات و نوآوری شهری، شرکت‌های دانش بنیان، پارک های علم و فناوری، انجمن‌های علمی و با ایده بهره‌برداری از آخرین تولیدات علمی و راهکارهای خلاقانه در حل چالش‌های شهری برنامه‌ریزی شده است.

محوره های جشنواره :

 • معماری و شهرسازی
 • خدمات شهری، محیط زیست و انرژی
 • اقتصاد و مالیه شهری
 • حمل و نقل و ترافیک
 • حکمروایی و حقوق شهری
 • اجتماعی و فرهنگی
 • مدیریت ایمنی و بحران شهری
 • مدیریت عمران شهری
 • دورکاری و توسعه منابع انسانی
 • رسانه، ارتباطات و اطلاع رسانی
 • کاربست پروژه های پژوهشی
 • سیاست گذاری و آینده پژوهی شهری
 • نوآوری و دیپلماسی شهری
 • سلامت شهری و مدیریت توسعه روستاییقالب دریافت آثار:
 • کتاب
 • مقاله
 • پایان نامه
 • طرح پژوهشی
 • طرح های نوآورانه

محل برگزاری :

سالن همایش های برج میلاد


زمان برگزاری:

آذر ماه 99


مهلت ارسال آثار

30 مهرماه 1399


جهت کسب اطلاعات بیشتر به لینک ذیل مراجعه فرمایید:

http://tuf.tehran.ir/

ادامه مطلب

تمدید مهلت ارسال آثار فراخوان "سنه ایده"

با توجه به شیوع ویروس کرونا در سطح شهر و متعاقبا تعطیلات اجباری ادارات و تحت الشعاع قرار گرفتن اکثر امور؛ کمیته علمی فراخوان ایده پردازی "سنه ایده" ویژه کارکنان شهرداری سنندج، جهت مشارکت هر چه بیشتری پرسنل خدوم شهرداری تصمیم به تمدید مهلت ارسال آثار برای فراخوان مذکور گرفت و تا پایان اردیبهشت 1399 امکان ارسال آثار برای پرسنل محترم را میسر نمود.


لازم به ذکر است مهلت مذکور به هیچ عنوان تمدید نمی گردد، لذا جهت مشارکت و بهره مندی از جوایز ارزنده [در صورت انتخاب ایده] تا قبل از مهلت مقرر آثار خود را به دبیرخانه فراخوان سنه ایده واقع در مرکز مطالعات و پژوهش شورای اسلامی شهر سنندج ارسال فرمایید.

ادامه مطلب

برگزاری رویداد بزرگ ایده پردازی "سنه ایده" برای کارکنان شهرداری سنندج

مرکز مطالعات و پژوهش شورای اسلامی و شهرداری شهر سنندج در نظر دارد به منظور بهره مندی و استفاده از ایده های کارکنان شاغل در شهرداری سنندج در زمینه بهبود مدیریت شهری و در راستای عمل به مفهوم شورا  و برخورداری از مزایای خرد جمعی؛ فراخوان ایده پردازی تحت عنوان "سنه ایده" را برگزار نمایند. لذا بدین وسیله از کارکنان عزیز دعوت به عمل می آید نسبت به ارسال ایده ها و پیشنهادات خود در مهلت مقرر و در قالب فرم مربوطه به دبیر خانه "مرکز مطالعات و پژوهش شورای اسلامی شهر سنندج" اقدام فرمایند.


*** شایان ذکر است به ایده های برتر جوایز نفیس تعلق می گیرد.


جوایز برگزیدگان

- جوایز نقدی تا سقف 50 میلیون ریال

- لحاظ نمودن امتیاز ایده برتر در راستای ارتقای شغلی ایده پرداز

- تقدیر از ایده پرداز برتر به عنوان کارمند نمونه

- لحاظ نمودن امتیاز در فرم ارزشیابی سالانه


*** مهلت ارسال آثار

از بیستم لغایت سی ام بهمن ماه 98


*** قالب ارسال ایده

کلیه کارکنان با مراجعه به دبیرخانه واحد خود می توانند فرم مربوطه را دریافت، در مهلت مقرر تکمیل و ارسال نمایند.


شماره تماس دبیرخانه مرکز مطالعات و پژوهش : 33562746-087


ادامه مطلب

نشست در خصوص برگزاری رویداد « سنه ایده »

این نشست که با مدیریت مرکز مطالعات و پژوهش به ویژه آقای دکتر گویلی (ریاست مرکز) برگزار گردید

 و حضور اعضا و نمایندگانی از :

1-  معاونت پژوهشی دانشگاه کردستان

2- معاونت پژوهشی دانشگاه آزاد سنندج

3- پارک علم و فناوری استان کردستان

4- بنیاد ملی نخبگان استان کردستان

5- مرکز رشد دانشگاه آزاد واحد سنندج

6- مسئول واحد مدیریت و برنامه ریزی شهرداری سنندج

7- تعدادی از اعضای هیئت علمی دانشگاه ها

را به خود دید.


در این نشست پس از توضیحات لازم دکتر گویلی هر یک از حضار نقطه نظرات خود را مطرح کردند

در پایان تصمیم گیری گردید:

1- گروه های هدف اولین سنه ایده، دانش آموزان و کارکنان شهرداری سنندج باشد.

2- رویکرد ها و محور ها برای هر گروه تعیین گردد.

3- رایزنی های لازم با مسئولین ذی ربط آموزش و پرورش انجام گردد.

4- اقدامات  مقتضی برای جذب اسپانسر آغاز شود

5- مشوق ها و جوایز تعیین گردد.

6- مسئولیت هر یک از اعضای کمیته اجرایی با توجه به سمت اداری و توانایی های مربوطه و به صورت ابلاغ رسمی تنفیذ گردد.

7- برنامه زمان بندی و پروسه مربوطه جمع بندی و رویداد مذکور حداکثر تا هفته اول اسفند ماه امسال برگزار شود.

ادامه مطلب

حامیان